Bonanza na karmie zwierzecej.

Bylem ostatnio z klientem z Polski na Expo karmy dla zwierzat, rynek jest chlonny jak diabli, oferuje malo al Chinczycy kupuja zwierzaki na gwalt. Rynek na wszelkie przysmaki dla psow jest wiekszy iz drozszy niz w USA, paczak 4 kielbasek drobiowo mlecznych to 5-7 dolarow.

Worek karmy z 13% bialka rybiego to zwykle 20 dolarow za najtansze do 60 za te drozsze.

Chińskie społeczeństwo się starzeje, mamy doświadczających spadająca liczba urodzeń, mamy osamotnionych rodziców i młodzież z tych pustych gniazd, zwierzaki zostały pomaga ludziom odnaleźć „duchowy pokarm”.

Rozkwit produktów dla zwierząt domowych zwiększył import i zwiększył lokalny biznes.

Do ciekawych biznesow nalezy DogWhere.com, który oferuje wczasy dla zwierząt domowych i prowadzi butikowy hotel dla zwierząt w Pekinie z wszelkimi udogodnieniami dla zwierząt domowych – w tym basenem, pokojami dostosowanymi do wielkości zwierząt i kinem. Właściciele mogą wydać nawet tysiące dolarów na pobyt.

Pomimo wzrostu chińskie posiadanie zwierząt domowych dopiero się zaczyna, niektóre zwierzęta są źle traktowane i brakuje wiedzy na temat szczepień i sterylizacji, a surowe przepisy dotyczące importu karmy dla zwierząt przywołują szarej strefy.

Wcześniej w tym miesiącu policja aresztowała członków gangów, którzy sprzedawali zatrute strzałki, które służyły do ​​zabijania psów, które następnie sprzedawano do restauracji. Oficjalne wiadomości Xinhua dały o sobie znać, rozpoczynając debatę na temat praktyki jedzenia psiego mięsa.

Po powrocie do usankcjonowanego przez państwo miasta Pingyang właściciel jednego sklepu zoologicznego powiedział, że zmiana w kierunku posiadania zwierzaka była jednak za surowa.

Dziesięć lat temu miejsce to było w zasadzie terenem rolniczym, a ludzie jedzą psy, teraz nie jedzą ich tak bardzo i zaczęli postrzegać je jako zwierzęta domowe „- powiedział.

26-letnia Wang Jing dostawała do domu swoje dwa psy – Can Can i Niu Niu – powiedziała, że ​​wydala na nie około 300 USD miesięcznie, głównie na jedzenie, ale to wszystko było tego warte, kiedy wróciłem do domu każdego dnia

„W przeciwnym razie, gdy wrócisz nikogo tam nie ma”, powiedziała. „Ale jeśli masz psa, to skacze na Ciebie radośnie jak tylko otworzysz drzwi.”

SKOMENTUJ