Fabryka lin stalowych do wind , statkow, etc.

Odwiedzalem wlasnie przypadkiem fabryke rodzicow kolegi, imponujaca produkcja i fantastyczna technologia. Ich klientami sa stocznie, linie energetyczne, windy etc.

Imponuje proces skrecania kabli z drutow poprzez siec roznych maszyn polaczonych. Dzieje sie to w prawiie absolutniej ciszy, fajna fabryka.

Lina stalowa to kilka pasm drutu metalowego skręconych w spiralę tworzącą kompozytową „linę”, w układzie znanym jako „lina ułożona”. Linka stalowa o większej średnicy składa się z wielu pasów tak ułożonej liny w układzie znanym jako „układanie kabli”.

W bardziej ostrych znaczeniach termin „lina stalowa” odnosi się do średnicy większej niż 3/8 cala (9,52 mm), z mniejszymi wskaźnikami oznaczonymi liną lub linkami. [1] Początkowo używano drutów z kutego żelaza, ale dziś głównym materiałem wykorzystywanym do produkcji lin stalowych jest stal.

Historycznie lina stalowa wyewoluowała z kutych żelaznych łańcuchów, które wykazywały awarię mechaniczną. Podczas gdy skazy w ogniwach łańcucha lub pręty stalowe mogą prowadzić do katastrofalnej awarii, skazy w drutach tworzących linę stalową są mniej krytyczne, ponieważ inne druty łatwo przejmują ładunek. Podczas gdy tarcie pomiędzy poszczególnymi drutami i żyłami powoduje zużycie przez cały okres życia liny, pomaga to również w rekompensowaniu niewielkich awarii w krótkim okresie.

SKOMENTUJ