Mimo wysiłków sytuacja z chinskim pomorem swin jest powazna.

Wicepremier Chin Hu Chunhua wezwał do zwiększenia wysiłków w celu opanowania afrykańskiego pomoru świń (ASF), określając sytuację jako „bardzo poważną” – podała w piątek agencja Xinhua. Od początku sierpnia w kraju wykryto ponad 40 ognisk tej choroby.

Podczas wideokonferencji o ASF w Pekinie wicepremier podkreślił, że należy za wszelką cenę powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby. Wezwał do zacieśnienia nadzoru i bezwzględnego przestrzegania przepisów sanitarnych, a także do ograniczenia transportu trzody chlewnej na duże odległości.

Starania władz w celu opanowania rozwoju ASF przyniosły pozytywne rezultaty, ale sytuacja wciąż jest „bardzo poważna” – ocenił Hu.

Od początku sierpnia ministerstwo potwierdziło ogniska ASF w 12 prowincjach kraju oraz w mieście wydzielonym Tiencin. Na dotkniętych obszarach prewencyjnie wybito łącznie co najmniej 200 tys. sztuk trzody chlewnej – informowali w październiku chińscy urzędnicy. Eksperci z Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) ostrzegali, że choroba może przekroczyć granice i zaatakować hodowle w innych krajach Azji.

SZANSA
Dla polskich producentow wedlin ogromna, niemowie juz o dziale karmy dla kotow i psow, Chiny to gigantyczny ssawka produktow zywnosciowych, nigdy ten ciag nie ustanie.

kontakt
rick.baran@yahoo.com


SKOMENTUJ