Medyczny Sprzet w Chinach (tlumaczenie google przepraszam ale to z lenistwa)

Chiny są jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków na świecie opieki zdrowotnej i jest zdecydowanie najszybciej rozwijającym wszystkich dużych rynkach wschodzących. Opieki zdrowotnej wydatki narodu wzrośnie z 374 miliardów USD w 2013 roku do 1 bln USD w 2020 roku w Chinach będzie miał największy starszej populacji na świecie w roku 2016, z prawie 10% ogółu ludności w wieku powyżej 60., w połączeniu z szybkim wzrostem bogactwa i dochodu do dyspozycji, spowodowało wzrost popytu na sprzęt medyczny.Chiński rząd szczyci się w rozszerzonej ubezpieczenia medycznego podczas oficjalnej 95% powierzchni kraju, choć jest nadal powszechnie kwestionowana przez publiczność. Niemniej jednak, to pokazuje, że zwiększa się nacisk na sektorze opieki zdrowotnej, z nie tylko rząd, ale także ludzi z Chin.

Aktualny rynek

Rynku technologii medycznych w Chinach jest drugim co do wielkości na świecie, po USA, w wysokości ponad 21 miliardów RMB w 2013 roku z oczekiwanych 20% roczny wzrost w ciągu najbliższych 3 lat. Chociaż urządzenia medyczne wciąż zajmują najmniejszą część całego rynku ochrony zdrowia, segment ten szybko rośnie i wykazuje duży potencjał na przyszłość.

Lokalny rynek składa się z dużej liczby małych rozmiarach producentów skoncentrowanych geograficznie na wschodnich i południowych obszarów przybrzeżnych. 80% przychodów na rynku jest napędzany przez prowincji Beijing, Guangdong, Hebei, Jiangsu i Szanghaju. O łącznej mocy rynkowej mld RMB 180, było prawie 15.000 z tych niskich i średniej wielkości producentów w roku 2012.

Natomiast importowane produkty dominują na rynku high-end, dostarczanie wysokiej jakości produktów i wysokich kosztów, które nie są dostępne lokalnie. W rzeczywistości, liczba nowych rejestracji importowanych produktów wzrosła o 49% dramatyczny od 2010 roku wartość tego importu osiągnęła 93000000000 RMB w 2013 roku, prawie połowa pochodzące z USA i Niemiec.

Wzrost popytu krajowego

Segmentu high-end jest zdominowany przez zagranicznych produktów, które zostały wyprodukowane za granicą, lub lokalnie, ale z zagranicznych konstrukcji. Produkty te zwykle mają wyspecjalizowane funkcje w wyniku bardziej konkretnej wiedzy ekspertów międzynarodowych. Skierowane do dużych klientów krajowych składek, główny konkurencja w tym sektorze pochodzi od najlepszych firm międzynarodowych i ASEAN.

Rynek low-end, natomiast składa się z większości chińskich produkowanych wyrobów wobec małych i średnich krajowych odbiorców. Jednocześnie, nie ma wiele miejsca na rozwój rynku mid-end, który zajmuje 40% całkowitego udziału w rynku. Dla tego segmentu, niektóre międzynarodowe firmy opracowali specjalne linie produktów „eco”, dostosowane do klasy średniej klienta końcowego. Produkty te mogą mieć konstrukcję i być lokalne lokalnie produkowane wzdłuż chińskich standardów, ale pochodzą od znanych zagranicznych specjalistycznych-how.

Rejestracja produktu

W Chinach, urządzenia medyczne są na ogół na trzy kategorie:

Klasa I: bezpieczeństwo może być zapewnione przez zwykłego zarządu
Klasa II: dalsza kontrola jest wymagana w celu zapewnienia bezpieczeństwa stosowania
Klasa III: wszczepione do ciała ludzkiego, lub wykorzystywane do podtrzymywania życia, lub stanowią potencjalne zagrożenie dla ludzkiego organizmu, a tym samym wymagają ścisłego nadzoru bezpieczeństwa

SKOMENTUJ