Polski bursztyn i kamienie polszlachetne w Chinach.

Bursztyn z Polski coraz mocniej błyszczy w Azji. Polska jest światową potęgą w eksporcie tego rodzaju biżuterii. Według szacunków, ponad 70 proc. światowej biżuterii z bursztynu pochodzi właśnie z Polski. Zdecydowana większość trafia do Chin.

Bursztyn jest popularny w Chinach nie tylko ze względu na walory estetyczne. Zamiłowanie do tych kamieni wynika z ich historii, religii i wierzeń. – Chińczycy wierzą w jego medyczne właściwości, takie jak działanie uspokajające czy też łagodzenie chorób układu krążenia. Buddyści natomiast uważają, że wśród naturalnych kamieni przynoszących ludziom szczęście i równowagę jest właśnie bursztyn.

Pierścienie, bransoletki, kolczyki – polska biżuteria z bursztynem zachwyca Azjatów. Chinki oszalały na punkcie dużych, okrągłych paciorków wykonanych z bursztynu. – Nie wyglądają one tak spektakularnie, jak bogato zdobiona biżuteria, ale przywodzą na myśl buddyjskie różańce i wierzenia związane z tradycyjną medycyną chińską. Nowością, jeśli chodzi o oprawę bursztynu, jest fakt, iż Chińczycy preferują bursztyn oprawiony w złoto. Do tej pory prym wiodła oprawa bursztynu w srebro. Również w ostatnich latach trwa intensywna promocja ozdób w stylu nowoczesnym. Zyskują one na popularności, ale jednak to tradycyjne bursztynowe kulki nadal sprzedają się najlepiej.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *