Polskie jablka -potezne zainteresowanie Chinczykow.

Temat jablek z Polski wraca jak bunmerang. Wielu nie wierzy ze polskie jablka osiagna sukces w Chinach. Otoz przeciwnie POLSKIE JABLKA MAJA PRZYSZLOSC w CHINACH. Ponizej napisze krotka relacje z Doliny Jablkowej w Sandomierzu.
Pared rad i obale pare mitow n/t polskich jablek.

Po wizycie w Sandomierskich sadach przez delegacje chinska zauwazylem niebywala aprobate jak i docenienie walorow spozywczych jaki i cenowych polskich jablek …………ale:

„Porady

1. Zawsze nalezy inwestowac w inspekcje fitosanitarne, zawsze gdyz nie znamy dnia i godziny gdy zamowienie przyjdzie, Chinczycy sa nieprzewidywalni w zamowieniach.

2. Największym błędem jest utrata kontroli nad polityką cenową i obszarem działalności dystrybutorów, NALEZY UNIKAC DYSTRYBUTOROW za wszelka cene.

3. Błędne jest oczekiwanie, że kontrahenci sami się pojawią, zaczną kupować i wpłacać zaliczki.

4. O targach. Zdecydowana większość imprez targowych to „czysta pokazówka”, która nie przynosi żadnych rezultatów. Ludzie wydają fortunę na udział i prezentację próbek na stoiskach targowych.
Nalezy zapraszac Chinczykow do wizyty w Polsce, wyjazdy do Chin na łowienie klienta to nieporozumienie.

5. Nalezy inwestowac w maly magazyn i polskiego reprezentanta w Chinach (bron Boze w studentow, czy nowicjuszy na rynku chinskim lub ludzi ktorzy nie wladaja jezykiem chinskim) i zrzeszac sie lecz bez zrzeszen komercyjnych czy ogolnokrajowych, najlepiej 3-6-9 sadownikow z tej samej okolicy czy rodziny

6. Nalezy skupic sie na jedny miescie/centrum geograficznym i kontynuowac sprzedaz najlepiej do peryferii miast chinskich, do miast klasy B czy C, a nie duzych metropolii

7. Trzeba sprzedwac pod jedna mmarka np „Polskie Pyszne Jablko” (moja nazwa zastrzezona) dla przykladu

8. Chinskie kontrakty czy podpisane deklaracje sa warte tyle ile papier zuzyty na nie.

9. Polskie jabłka mają ładny, naturalny kolor i połysk, lecz w trakcie długiego transportu, trwającego od 30 do 40 dni, tracą one swój atrakcyjny wygląd-TRZEBA je slac pociagiem i starac sie o zwroty doplat do spedycji od rzadu chinskiego z tytulu Jedwabnego Szlaku.

10. Jabłka są sprzedawane hurtowo dystrybutorom na poziomie prowincjonalnym, następnie dystrybutorzy dostarczają owoce do hurtowni lokalnych. Ostatecznie, owoc trafia do sklepów i supermarketów.

UNIKAJMY dystrybutorow za wszelka cene. Roznica pomiedzy sprzedaza w Polsce za 80gr za kilo a $1.40/kg do supermarketu chinskiego jest ogromna. Dlatego nalezy UNIKAC dystrybutorow.

11. Zainwestowac w portal internetowy i zaczac sprzdaz w internecie.

12. Producenci i eksporterzy wyrażają duże chęci, lecz na tym się kończy. Kiedy okazuje się, że trzeba mieć na miejscu przedstawiciela i samemu prowadzić działania, to przedsiębiorcy rezygnują NIESTETY trzeba zamienic checi na czyny.

Zacytuje polskie przyslowia dotyczace handlu :
– Jak nie posmarujesz to nie pojedziesz
– Dupy szklem nie obetrzesz
– Pan Bog pomaga tylko tym ktorzy pomagaja sami sobie
– Dobrymi checiami jest pieklo wybrukowane.

Mity i bzdury:

1. Polskie jablka musza byc dwukolorowe lub czerwone-NIE PRAWDA, na rynku chinskim sa jablka we wszystkich kolorach teczy

2. Przed polskimi jabłkami stoją wyzwania wynikające ze specyfiki chińskiego rynku, odmiennego od rynku europejskiego także pod względem upodobań względem smaku i wyglądu jabłek-NIE PRAWDA, po pierwsze polskich jablek nie ma, po drugie sa za drogie ze wzgledu na marze nakladane przez chinskich posrednikow.
Naocznie przetestowane jablka z Sandomierza przez delegacje chinska wypadly wspaniale i lekkie smakowo.

3. Jabłka z Polski mają zazwyczaj kwaśny smak, podczas gdy chińscy konsumenci preferują jabłka, które są słodsze-NIE PRAWDA, polskie jablka maja odmiany slodkie, a Chinczycy kupuja co jest tanie w pierwszej kolejnosci.”

(Zrodla i cytaty troszke z WPHI oraz przede wszystkim WLASNE, art. 29 ust. 1 ustawy o prawie autorskim )

moj kontakt
EMAIL: rick.baran@yahoo.com | TEL: +86 18261459085

Specjalne podziekowania dla wladz/burmistrza miasta Sandomierz oraz woj. Swietokrzyskiego

SKOMENTUJ