Zakupy w Chinach: jak kupic mądrze.

Skonczylem proces zakupow filtrow do prysznicow firmy HAIER oraz recznikow z papieru bambusowego kilkukrotnego uzytku, moje przemyslenia na temat sourcingu ponizej, filmiki za pare godzin bo internet szaleje w Chinach, jakies zamieszanie pewnie w HK.

Od „Kup tanio” do „Kup dobrze”
To, że Chiny pozostają potęgą produkcyjną pomimo rosnących kosztów, nie powinno dziwić. Sourcing to coś więcej niż tylko pogoń za tanimi kosztami . Konkurencyjność jest w coraz większym stopniu napędzana innymi względami. Podczas gdy Chiny przestaly być tanim rajem zaopatrzeniowym, jakim był kiedyś, zyskały przewagę, umożliwiając szybsze i lepsze łańcuchy dostaw.

Prędkość
Handel elektroniczny i internet przyspieszyły tempo, w którym trendy się rozprzestrzeniają i zanikają, a także tempo kopiowania produktów, co sprawia, że ​​szybkość ich wprowadzania na rynek staje się coraz większym priorytetem. Systemy produkcyjne oferują trudną do dopasowania koncentrację dostawców materiałów wejściowych, fabryk montażowych, wykwalifikowanych pracowników i dostawców usług – wszystko na masową skalę i dla szerokiej gamy produktów o niskiej technologii, zaawansowanych technologicznie, a nawet zaawansowanych technologicznie .

Dojrzały chiński przemysł eksportowy sprawia, że stosunkowo łatwo jest znaleźć agencje kontrolne i dostawców doświadczonych w spełnianiu międzynarodowych standardów zgodności. Jednak korupcja wśród inspektorów i fabryk jest nadal powszechnym wyzwaniem, a jeśli chodzi o odpowiedzialność społeczną, ulepszenia w Chinach są ograniczone. W przeciwieństwie do Wietnamu, Indonezji i innych krajów, chińscy robotnicy nie mają prawa strajkować, by żądać lepszych warunków pracy.

Reaktywność
Sama szybkość nie jest pożądana, jeśli tylko szybciej zdobywasz niewłaściwe towary. Aby odblokować rentowność, liczy się szybkie reagowanie na preferencje konsumentów, np. Zwiększanie popytu i produkcji w celu zminimalizowania problemów z zapasami i maksymalizacji zwrotu z inwestycji. Dzięki dojrzałości produkcyjnej łatwiej jest znaleźć dostawców, którzy oferują zwinne konfiguracje produkcyjne i mniejsze rozmiary partii w Chinach niż w innych krajach o niskich kosztach.

SKOMENTUJ