Hulajnoga elektryczna ma konstrukcję podobną do tradycyjnego modelu, jednak jest wyposażona w napęd elektryczny. Hulajnogę odpala się „na popych” – trzeba na nią wejść i odepchnąć się od ziemi. Prędkość reguluje się za pomocą mechanizmu umieszczonego na kierownicy urządzenia.

Hulajnoga miejska – posiada silnik elektryczny, który umożliwia rozpędzenie się pojazdu do średnio 25 km/h. Istnieją jednak egzemplarze mogące osiągnąć jeszcze większą prędkość maksymalną[2]. Na rynku można znaleźć wiele modeli, które dedykowane są jeździe miejskiej. Ich parametry są do siebie bardzo zbliżone. Zasięg maksymalny tego typu urządzeń wynosi około 30 km.

Hulajnoga off-road – urządzenie o parametrach zdecydowanie większych niż hulajnoga miejska. Pojazd przeznaczony do jazdy off-roadowej posiada specyficzne parametry[3], które są zbliżone do skuterów elektrycznych, jednak ze względu na swój rozmiar nazywany jest hulajnogą elektryczną. Urządzenie jest napędzane silnikiem elektrycznym o mocy nawet do 5400 W, dzięki któremu może rozpędzić się od 30 do nawet 90 km/h.

https://youtu.be/tcXL16NrlD4

SKOMENTUJ