ZIELARZ ze skarbnica leków.

Spośród chinskich preparatów ziołowych działanie zwiększające libido oraz wspomagające erekcję wykazują m. in: korzeń żeń-szenia syberyjskiego, liść Damiana, jagoda jałowca brazylijskiego, korzenie suma, wierzbownica, Muira puama (stosowana również jako afrodyzjak), buzdyganek naziemny oraz miłorząb. Pomocne w leczeniu dolegliwości związanych z przerostem prostaty a tym samym problemów z potencją są również: ekstrakt z korzeni pokrzywy zwyczajnej, ekstrakt z owoców palmy sabal oraz ekstrakt z pestek dyni.

To nie wymysł, ta historia przyciągnęła uwagę naukowców i dziennikarzy. W artykule w New York Times z 1930 roku czytamy o tym, że profesor Uniwersytetu w Chengdu Wu Chung-chieh znalazł oficjalne dokumenty chińskiego imperium z 1827 roku, w których Li Qingyunowi składają życzenia z okazji 150. urodzin a także dokumenty z 1877 roku, w których składa się mu życzenia z okazji 200-lecia.

W 1928 roku dziennikarz New York Times pisał, że większość starców mieszkających niedaleko Li Qingyuna twierdziło, że jeszcze dziadkowie opowiadali im, że znają go od dziecka, już wówczas był dorosłym mężczyzną. 

Od 10 roku życia zbierał je w górach i dowiedział się, że mogą sprzyjać długowieczności. Przez prawie 40 lat przestrzegał diety ziołowej, odżywiając się tylko lakownicą żółtawą, jagodami goji i dzikim żeń-szeniem. W 1749 roku w wieku 71 lat dołączył do chińskiej armii jako mistrz sztuk walki. Li cieszył się dużą sympatią ludzi, 23 razy żenił się i miał ponad 200 dzieci.

SKOMENTUJ

One comment on “ZIELARZ ze skarbnica leków.

  • Staram sie szczególnie w okresie wiosenno letnim korzystać z ziół występujacych powszechnie na terenie Polski. Ziół o udokumentowanych właściwościach leczniczych. Między innymi z wrotyczą, do ktorego w tamtym roku chcieli się dobrać „mocarze” z unii ruropejskiej . Poszły pogłoski, że chcą zakazać uprawy tego zioła w ogródkach traktując je na podobieństwo „marychy”. W tym roku czepiają się rabarbaru a kilka dni temu pojawiła się informacja, że poszła produkcja wyciągu z rabarbaru. Te wszystkie zioła i warzywa za mocno leczą a „silna grupa” produkująca medykamenty boi się o każdego centa. Niestety, nam nie pozwolą tak długo żyć! Jerzego Ziębę zniszczyli za wyciąg z trawy przenicznej klasyfikując to jako lek a w rzeczywistości jest to suplement diety a najprosciej mówiąc chlorofil. Wnioski pozostawiam internautom…

Comments are closed.